Program Stołówkowy Wikt
Komputerowy System Magazynowy Spiżarnia
program do kuchni w szkole, żywienie w szkole
program do kuchni w szkole, żywienie w szkole
Komputerowy System
Rada Rodziców
Komputerowy System Ewidencji Opłat Kwitariusz
program do kuchni w szkole, żywienie w szkole
program do kuchni w szkole, żywienie w szkole

Programy do kuchni dla Intendenta - żywienie w szkole

Program do kuchni w szkole Wikt (wersja dla szkoły) doskonale wspomaga pracę Intendenta i Dietetyka w szkole. Daje mu 100 % gwarancję ułożenia prawidłowego jadłospisu, ponieważ wszystkie obliczenia zostały sprawdzone przez Instytut Żywności, ponadto na odpowiedniej wersji programu pracują również pracownicy sanepidów, którzy w programie kontrolują placówki podrzędne.

Program dot. żywienia w szkole Wikt pozwala spełnić wymagania sanepidu, ponieważ:

  • zawiera normy żywienia dla dzieci w wieku szkolnym,

  • normy wyżywienia dla dzieci w wieku szkolnym,

  • wszystkie obliczenia wychodzą w przeliczeniu na jedno dziecko i porównywane są z aktualnymi normami dla dzieci chodzących do szkoły, dzięki czemu Intendent wie, czy jadłospis ułożony jest poprawnie, czy nie, ponadto widzi jakich wartości odżywczych jest za dużo lub za mało, ile powinno ich być.

  • Często Intendenci przekazują wydruk z programu Wikt do sanepidu razem z wydrukiem raportu żywieniowego wydrukowanego z programu Spiżarnia.

Program magazynowy Spiżarnia to doskonałe narzędzie, które wspomaga pracę intendenta w zakresie prowadzenia kuchni w szkole, przedszkolu, domu dziecka, słowem w placówce zbiorowego żywienia. Program do kuchni w szkole dostosowany jest do wymagań intendentów pracujących w placówkach budżetowych, ponieważ w programie wszystko bilansuje się do zera i brak jest odchyleń od cen ewidencyjnych.

Praca na programie Spiżarnia gwarantuje oszczędność czasu Intendenta i usprawnienie jego codziennych czynności.

Program magazynowy Spiżarnia jest programem magazynowym stworzonym specjalnie dla intendentów i dietetyków, magazynierów. Doskonale usprawnia pracę Intendenta, ponieważ wykonuje za Państwa wszystkie obliczenia i zestawienia na koniec miesiąca, oblicza stawkę żywieniową. Zawiera on magazyn spożywczy, gospodarczy itp. Obejmuje przychody, rozchody, kartoteki towarów, raporty żywieniowe przedstawiające jadłospis, liczbę osób (w tym dzieci, personelu, gości – zależnie od Państwa potrzeb), obliczoną stawką żywieniową na 1 osobę, całkowity koszt przygotowania wszystkich posiłków itd.

Program Ewidencja Opłat (Kwitariusz) służy do ewidencjonowania obecności i nieobecności dzieci, a tym samym do obliczania opłaty pobieranej za dzieci z tytułu uczęszczania do szkoły. Program Kwitariusz uwzględnia opłatę stałą, opłatę za wyżywienie - wsad do kotła i koszt przygotowania posiłków w szkole oraz opłaty dodatkowe. W programie istnieje możliwość dokonywania odliczeń. Program Ewidencja Opłat (Kwitariusz) nalicza odpowiednią należność do zapłaty. Intendent nie musi już wypisywać kwitków dla rodziców, można je wydrukować z programu. Oczywiście w programie istnieje możliwość drukowania zestawień, np. osobodni, naliczania odsetek itd. Program jest niezbędnym narzędziem usprawniającym pracę intendenta w szkole.